سخت‌افزار

تمام کامپیوترهای Mac از آیپد به عنوان نمایشگر دوم پشتیبانی نمی‌کنند

تمام کامپیوترهای Mac از آیپد به عنوان نمایشگر دوم پشتیبانی نمی‌کنند

همان طور که می‌دانید اپل در آپدیت Catalina سیستم عامل macOS خود از قابلیت جدیدی تحت عنوان Sidecar رونمایی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد تبلت آیپد خود را به عنوان یک صفحه نمایش ثانویه در کنار کامپیوتر مک مورد استفاده قرار دهند. در این راستا شایعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد اپل قصد دارد این قابلیت را در نسخه نهایی سیستم عامل macOS نیز ارائه دهد که براساس اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده به نظر می‌رسد این موضوع صحت دارد.

اما پیش از آنکه هیجان زده شوید باید بگوییم که تمام کامپیوترهای Mac از این ویژگی‌ جدید اپل پشتیبانی نخواهند کرد. در واقع اپل هنوز جزییاتی را در این خصوص فاش نکرده اما براساس گفته‌های استیو تراوتون-اسمیت، یک توسعه دهنده در پلتفرم اپل، لیستی از کامپیوترهای مک سازگار با قابلیت سایدکار وجود دارد که شامل آی‌مک 27 اینچی 2015 و جدیدتر، مک‌بوک پرو 2016 و جدیدتر، مک مینی 2018 و جدیدتر، مک‌بوک ایر 2018 و مک‌بوک 2016 می‌شود.

تمام کامپیوترهای Mac از آیپد به عنوان نمایشگر دوم پشتیبانی نمی‌کنند

باتوجه به اینکه آپدیت Catalina سیستم عامل macOS از کامپیوترهای Mac سال 2012 به بالا پشتیبانی می‌کند به راحتی می‌توان متوجه شد که لیست دستگاه‌های مک پشتیبانی کننده از قابلیت جدید اپل واقعا کوتاه و محدود بوده و بدون شک خبر خوبی برای کاربران مک به حساب نمی‌آید.

اما از سوی دیگر برخی کمپانی‌های دیگر نظیر Luna نیز هستند که با معرفی قابلیت Sidecar ممکن است انگیزه خود را برای ادامه فعالیت از دست بدهند اما خبر خوب برای کاربران کامپیوترهای مک قدیمی این است که می‌توانند از نرم‌افزار توسعه یافته توسط آنها برای استفاده از تبلت آیپد به عنوان صفحه نمایش دوم مک بهره ببرند. به هر حال نیازی به گفتن نیست که معمولا راهکارهای نرم‌افزاری ثالث در بسیاری از مواقع عملکرد بهتری را از خود به نمایش می‌گذارند.

منبع: ubergizmo

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *