موبایل

سامسونگ شایعات در مورد توقف توسعه پردازشگرهای Exynos را اشتباه خواند

سامسونگ شایعات در مورد توقف توسعه پردازشگرهای Exynos را اشتباه خواند

کمپانی سامسونگ چندی پیش در بیانیه‌های خود گمانه‌زنی‌ها در خصوص عدم علاقه به ادامه توسعه تراشه‌های سری Exynos را اعلام داشته بود. پس از آن آسیاب شایعات با سرعت به چرخش درآمده و گزارش‌هایی در خصوص عدم استفاده از چیپست‌های مذکور در اسمارت‌فون‌های پرچم‌دار سال‌های 2023 و 2024 منتشر و همچنین توقف توسعه هرگونه پردازنده‌ای در آینده در سطح اینترنت منتشر شد؛ اما گزارشی که اخیراً در کره جنوبی رؤیت شده است نمایانگر آن است که کمپانی سامسونگ تمامی شایعات مربوطه را اشتباه خوانده است.

بیانیه مربوطه از جانب سامسونگ در طی کنفرانس فصل دوم سال 2022 میلادی که برای اعلام عملکرد این کمپانی برگزار شده بود اعلام شده است. این کمپانی گفته است که قصد توقف تولید کسب و کار پردازشگرهای سری Exynos خود را نداشته و در حقیقت در حال تلاش برای گسترش رقابت در حوزه این برند می‌باشد. کمپانی سامسونگ اعلام داشته است که امید دارد بتواند با دیگر شرکت‌های فعال در این کسب و کار همکاری داشته و توسعه زود هنگام محصولات برای پاسخگویی به نیاز مشتری‌ها و کاربران بزرگ خود را به انجام رساند.

گزارش‌های دیگر نمایانگر آن هستند که این کمپانی قصد تولید پردازشگری اختصاصی برای استفاده فقط در اسمارت‌فون‌های پرچم‌دار سری Galaxy S خود را دارد. تیم 1000+ Dream Team کمپانی سامسونگ مسئولیت کار بر روی این پروژه را برعهده گرفته است، اما شایعات اشاره به آن دارند که کار بر روی نسخه کنونی چیپست کمپانی سامسونگ را بر آن داشته است تا عرضه نسخه‌ای جدید از سری پردازنده‌های Exynos را با تأخیر همراه سازد.

تاریخ مورد هدف برای عرضه چیپست جدید و اختصاصی گوشی‌های موبایل گلکسی اس سال 2025 میلادی در نظر گرفته شده است. بر همین اساس اسمارت‌فون‌های سری Galaxy S23 فقط به چیپست‌های ساخت کمپانی اسنپ‌دراگون مجهز خواهند شد.

منبع: Gizmochina

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.