موبایل

وقتی اپل به بهترین بودن فناوری کوالکام اعتراف می‌کند!

iphone-xs-max

اگر اخبار دنیای فناوری را دنبال کنید حتما به خوبی اطلاع دارید که اپل و کوالکام مدتی هست که وارد یک جنگ حقوقی شده‌اند. این دعوای حقوقی طوری به نظر می‌رسید که بسیاری گمان کردند مانند دعوای حقوقی اپل علیه سامسونگ سال‌ها به طول خواهد انجامید، اما به نظر می‌رسد مشکلات و کدورت‌هایی که بین اپل و کوالکام شکل گرفته کم کم رنگ باخته و حالا کوالکام براساس گزارش‌های منتشر شده قصد دارد مودم‌های 5G را برای آیفون‌های 2020 اپل تامین نماید.

براساس گزارشی که به تازگی توسط نشریه واشینگتن پست منتشر شده است ظاهرا اپل آن قدر به فناوری‌های شرکت کوالکام نیازمند است که به ناچار می‌خواهد بخش اعظم ادعاها و شکایت حقوقی خود علیه این تولیدکننده تراشه آمریکایی را کنار گذاشته و یا حداقل فعلا از آنها صرف نظر نماید. این موضوع از آنجایی خبرساز شده که به تازگی یک یادداشت داخلی پیرامون دادخواست اپل علیه کوالکام رویت شده که در آن جانی اسروجی نایب رییس بخش سخت افزار اپل اذعان داشته از نظر مهندسی کوالکام بهترین فناوری حال حاضر بازار را ارائه می‌کند.

علاوه بر این، یک حسابدار اپل در سال 2009 نیز در یک یادداشت نوشته است که کوالکام مالکیت معنوی طیف گسترده ای از پتنت‌ها را در زمینه استانداردهای وایرلس ضروری و مرتبط با هم در اختیار دارد. نکته‌ای که در خصوص این افشاسازی جالب توجه است انتشار آن به صورت عمومی و به عنوان بخشی از دفاعیه در پرونده حقوقی اپل می‌باشد. اگر به خاطر داشته باشید اپل پیش‌تر در خصوص Qualcomm نوشته بود که فناوری‌های این شرکت بی‌ارزش و غیرکاربردی هستند، اما حالا این طور به نظر می‌رسد که اپل بیش‌تر از چیزی که گمان می‌شد به کوالکام و فناوری‌هایش نیازمند و وابسته است!

به هر حال اگر مشکلات بین این دو کمپانی برطرف شود اپل نیز نیز می‌تواند نخستین آیفون‌های مجهز به فناوری ارتباطی نسل پنجم خود را به موقع تولید و روانه بازار کند که قطعا خبر خوبی محسوب می‌شود.

منبع: ubergizmo

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *