موبایل

اپل تولید آیفون ایکس را به علت عملکرد نامناسب مدل XS ادامه می‌دهد

آیفون ایکس

اگر پیگر اخبار بوده باشید حتما اطلاع دارید که اخیرا گزارشاتی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند آیفون‌های جدید اپل در زمینه فروش آن طور که این کمپانی انتظار داشته عملکرد مناسبی ندارند و براساس گزارشی که به تازگی منتشر شده به نظر می‌رسد اپل قصد دارد مجددا تولید آیفون ایکس خود را ادامه دهد چرا که آیفون‌های ایکس‌اس و ایکس‌اس مکس فروش چندان رضایت‌بخشی نداشته‌اند.

به گفته نشریه وال‌ استریت ژورنال میزان فروش دو آیفون جدید اپل یعنی iPhone XS و XS Max که چند ماه پیش روانه بازار شده‌اند در حد و اندازه‌های انتظارات این شرکت نبوده و ظاهرا غول کوپرتینو قصد دارد خط تولید آیفون ایکس خود را مجددا به حالت فعال بازگرداند. شایان ذکر است که اپل باتوجه به قرارداد خود با سامسونگ که باید تولید تعداد مشخصی از پنل‌های OLED را برای به کارگیری در آیفون ایکس و مدل‌های جدید برعهده می‌گرفت به ناچار این تصمیم را گرفته است.

از آنجایی که آیفون‌های جدید اپل فروش خیلی خوبی نداشته‌اند آن تعداد مشخص از پنل‌هایی که باید توسط سامسونگ به تولید می‌رسید اتفاق نیفتاده و اپل قصد دارد با راه اندازی مجدد خط تولید iPhone X این مشکل را به نوعی برطرف نماید. همان‌ طور که می‌دانید اپل پس از عرضه آیفون ایکس‌اس و آیفون ایکس‌اس مکس تولید و فروش آیفون ایکس را متوفق نموده است.

به نظر می‌رسد با توجه به هزینه‌های تولید پایین‌تر مدل ایکس، اپل تصمیم گرفته تا خط تولید این گوشی هوشمند را یک بار دیگر به صورت فعال بازگرداند. توجه داشته باشید که پیش‌تر نیز اپل حتی در مواقعی که آیفون‌های جدیدش عملکرد بسیار خوبی در زمینه فروش داشته‌اند به تولید مدل‌های قدیمی‌تر ادامه داده است و از این رو می‌توان گفت که سیاست جدید اپل در خصوص ادامه تولید یک مدل قدیمی‌تر آیفون چندان عجیب و ناملموس به نظر نمی‌رسد.

اپل هنوز در خصوص تایید یا رد این خبر نظر خود را اعلام نکرده است.

منبع: ubergizmo

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *