موبایل

عرضه اسمارت‌فون‌های سری آیفون 14 اپل با دو پنل نمایشگر متفاوت

عرضه اسمارت‌فون‌های سری آیفون 14 اپل با دو پنل نمایشگر متفاوت

انتظار است تا کمپانی اپل نسل جدید اسمارت‌فون‌های سری آیفون خود را تحت عنوان آیفون 14 در حوالی ماه سپتامبر سال جاری میلادی روانه بازار کند. این بار شاهد چهار مدل در این خانواده خواهیم بود که به ترتیب با اسامی آیفون 14، آیفون 14 مکس، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس نام‌گذاری شده‌اند.

اگر اخبار موجود پیرامون محصولات کمپانی اپل را دنبال کرده باشید، حتماً مطلع هستید که مدل‌های معمولی و مکس گوشی‌های موبایل آیفون 14 به نمایشگر ProMtion (عنوان بازاریابی اپل برای معرفی نمایشگرهای دارای نرخ فرکانس بالا) مجهز نخواهد بود، و حالا بر طبق گزارش جدیدی که توسط رسانه The Elec منتشر شده است، نوع پنل‌های مورد استفاده در هر مدل فاش شده است.

بر طبق گزارش منتشره، اسمارت‌فون‌های آیفون 14 (اندازه 6.1 اینچ) و آیفون 14 مکس (اندازه 6.7 اینچ) به پنل LTPS مجهز خواهند شد. این پنل‌ها بر مبنای مجموعه متریال M11 طراحی و توسعه پیدا خواهند کرد که یک ماده اولیه انحصاری در اختیار کمپانی سامسونگ بوده و به‌طور اختصاصی در تولید گوشی‌های موبایل +Galaxy S22 و S22 Ultra به‌کار رفته است. مدل‌های آیفون 14 پرو (6.1 اینچ) و آیفون 14 پرو مکس (6.7 اینچ) به پنل LTPO با فناوری ProMotion مجهز خواهند شد. این پنل‌ها مبتنی بر متریال M12 طراحی و توسعه پیدا خواهند کرد. این ماده اولیه هنوز در طراحی نمایشگر هیچ تلفن همراه هوشمندی مورد استفاده قرار نگرفته و قرار است تا همراه با محصولات Galaxy Z Fold 4 و Galaxy Flip 4 کمپانی سامسونگ رونمایی شود.

گزارش منتشر حکایت از آن دارند که نمایشگر هر چهار مدل به‌وسیله سامسونگ طراحی و توسعه پیدا کرده و این کمپانی هم‌اکنون سفارشی به بزرگی 80 میلیون واحد را از اپل دریافت کرده است. علاوه بر آن کمپانی LG نیز در طراحی نمایشگرهای اسمارت‌فون‌های آیفون 14 و آیفون 14 پرو مکس با اپل همکاری خواهد کرد.

منبع: Gizmochina

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.