سخت‌افزار

تصویری از پردازنده دسکتاپ AMD Ryzen 7 4700G رویت شد

تصویری از پردازنده دسکتاپ AMD Ryzen 7 4700G رویت شد

به تازگی تصویری از پردازنده AMD Ryzen 7 4700G به بیرون درز کرده است. طبق انتظار این APU جدید باید در آینده‌ای نزدیک توسط AMD برای سوکت AM4 به بازار عرضه شود. پردازنده جدید AMD بر پایه تراشه 7 نانومتری Renoir توسعه یافته و هنوز اطلاعات رسمی زیادی در خصوص این پردازنده ارائه نشده است.

این پردازنده از 8 هسته و 16 رشته پردازشی بر پایه ریزمعماری Zen 2 برخوردار بوده و همچنین تراشه گرافیکی در نظر گرفته شده برای آن نیز از معماری گرافیکی Vega بهره می‌برد. این تراشه گرافیکی از موتورهای تصویر و چندرسانه‌ای بهبود یافته Navi برخوردار است.

تراشه گرافیکی مجتمع به‌کار رفته در Ryzen 7 4700G از 8 واحد اجرایی بهره می‌برد که هر کدام از آنها شامل 512 پردازشگر استریم است و موتور گرافیکی آن در حالت بوست سرعت حداکثر 2.10 گیگاهرتزی را ارائه می‌دهد. این در حالی است که تراشه گرافیکی Picasso با 11 واحد اجرایی (704 پردازشگر استریم به ازای هر کدام) از سرعت حداکثر 1.40 گیگاهرتزی بهره می‌برد.

پردازنده 8 هسته‌ای جدید AMD از سرعت هسته 3.60 گیگاهرتزی در حالت عادی بهره برده و در حالت بوست، سرعت آن به حداکثر 4.45 گیگاهرتز افزایش می‌یابد. این پردازنده از 512 کیلوبایت حافظه کش سطح دو و 8 مگابایت حافظه سطح سه (4 مگابایت به ازای هر CCX) بهره می‌برد. از آنجایی که پردازنده Ryzen 5 3400G دارای ضریب باز است، این احتمال تا حد زیادی وجود دارد که پردازنده Ryzen 7 4700G نیز توانمندی مناسبی را در زمینه اورکلاکینگ ارائه دهد.

همچنین انتظار می‌رود این پردازنده جدید از مسیر PCI-Express x8 به صورت محدود شده بهره برده و از طریق پورت PEG در دسترس کاربر قرار دهد. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط AMD، توان طراحی حرارتی این پردازنده 65 وات است.

منبع: techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *