سخت‌افزار

عملکرد پردازشگر گرافیکی Xe DG1 نسل دوازدهم اینتل در Geekbench رویت شد

عملکرد پردازشگر گرافیکی Xe DG1 نسل دوازدهم اینتل در Geekbench رویت شد

انتظار می‌رود تراشه گرافیکی مجتمع اینتل مبتنی بر معماری گرافیکی نسل جدید و پیشرفته Xe این شرکت در پردازنده‌های موبایل نسل یازدهم سری Core با اسم رمز تایگر لیک برای نخستین بار به صورت تجاری مورد استفاده قرار بگیرد. اما بر اساس شایعات منتشر شده به نظر می‌رسد اینتل قصد دارد یک پردازشگر گرافیکی مستقل تحت عنوان Xe DG1 را هم به بازار عرضه کند.

به احتمال زیاد اینتل این پردازشگر گرافیکی را هم اکنون در دسترس همکاران نرم‌افزاری خود قرار داده است. در این راستا، فردی با نام کاربری ISV نتیجه عملکرد یک کارت گرافیک مبتنی بر این پردازشگر گرافیکی در کنار پردازنده Core i7-8700 اینتل را در بنچمارک‌ Geekbench منتشر کرده است که در نوع خود جالب است.

اگرچه در اطلاعات ثبت شده در Geekbench هیچ اشاره‌ای به Xe DG1 نشده است، اما به هر حال با یک پردازشگر گرافیکی مجهز به 96 واحد اجرایی، سرعت هسته 1.5 گیگاهرتزی و 3 گیگابایت حافظه گرافیکی سروکار داریم. در تست‌ انجام شده توسط Geekbench تنها عملکرد دستگاهی تحت عنوان « Intel(R) Gen12 Desktop Graphics Controller» در بخش OpenCL مورد بررسی قرار گرفته است.

امتیاز نهایی این پردازشگر گرافیکی 55373 بوده و در تست Sorbel این پردازشگر به سرعت 3.53 گیگاپیکسل در ثانیه دست پیدا کرد. در تست Histogram Equalization نیز این پردازشگر ناشناس سرعت 1.30 گیگاپیکسل در ثانیه را ارائه نمود. به همین ترتیب در تست SFFT شاهد سرعت 16 گیگافلاپ، 1.62 گیگاپیکسل در ثانیه در تست Gaussian Blur، 2.88 گیگاپیکسل در ثانیه در تست RAW، 327.4 مگاپیکسل در ثانیه در تست DoF و در نهایت 13656 فریم بر ثانیه در تست Particle Physics هستیم.

این امتیازات تقریبا عملکردی مشابه با تراشه گرافیکی مجتمع Radeon Vega با 11 واحد پردازشی را ارائه می‌کند. این تراشه گرافیکی در پردازنده‌های AMD Ryzen 5 3400G با اسم رمز Picasso به‌کار رفته است.

منبع: techpowerup

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *